Kullanım Koşulları

dogumharitam.com sitemizde verilen tüm hizmet ve servisler Erkan Özpak (Beşköprü mah.fenerli sok. Serdivan Sakarya) Şahış Şirketine aittir ve bu şahıs firmamız tarafından işletilir. 

Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir. 

Üyelik veya web sitemiz üzerindeki çeşitli formların doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) web sitemiz tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır. 

Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçim tercihini destek@dogumharitam.com mail adresine bildirerek değiştirebilir.

Web sitemiz üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından web sitemize elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Web sitemiz üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler/kurumlar tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

 

Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ 

Firmamız, web sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili finans kurumuna ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamiz tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenebilir.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.


ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

Web sitemiz,  web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz. 


İSTİSNAİ HALLER

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

1.Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;

2.Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;

3.Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;

4.Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 

 

E-POSTA GÜVENLİĞİ

Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

 

YASAL UYARI

dogumharitam.com, web sitesinde verilen bilginin tamlığı ve güncelliği anlamında sorumlu değildir. Tüm çabalarımıza karşın, web sitesinde verdiğimiz yazılı bilgiler, grafikler, şemalar, görseller, finansal bilgiler ve üçüncü taraf linkleri doğruluğunu ve/veya güncelliğini yitirmiş olabilirler. Benzer şeklide web sitesindeki olası hatalar veya eksikliklerden dolayı da firmamız sorumlu tutulamaz.

Web sitemizde, yayınlanan bilgiler ışığında alacağınız her türlü kararın sorumluluğu tarafınıza aittir. Firmamız, bu web sitesindeki bilgiye, servise veya hizmete erişiminiz, kullanımınız veya yorumlamanız neticesinden uğrayabileceğiniz olası zararlardan sorumlu değildir.

Her halükarda, Firmamız, bu web sitesini ziyaretiniz esnasında tespit edeceğiniz hata ve eksikleri destek@dogumharitam.com e-posta adresine bildirmenizi rica eder.


GEÇERLİ HUKUK

Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Yukarıda tarif edilen genel çerçeve dahilinde, bu web sitesini ziyaretiniz, kullanımınız ve hizmet /servis talepleriniz Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. Bu kullanım sonucunda oluşacak her türlü uyuşmazlık hallerinde Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri yetkilidir.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için destek@dogumharitam.com adresine email gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

 

dogumharitam.com iletişim(e-posta): destek@dogumharitam.com

1. “Kullanıcılar” yalnızca bilgi edinmek amacıyla ve hukuka uygun amaçlarla “İnternet Sitesi” üzerinde işlem yapabilirler. “Kullanıcılar”ın ve “Üye”lerin, “İnternet Sitesi” dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki, cezai ve icrai sorumluluklar kendilerine aittir, “Kullanıcılar”ın ve “Üye”lerin eylemlerinden “dogumharitam.com” un hukuki ve cezai sorumluğu yoktur.

2. “İnternet Sitesi”, “Hizmet veren Uzman Astrolog-Danışmanlar” ve “dogumharitam.com” tarafından “dogumharitam Veritabanı”na yüklenen “İçerik”lerin “Kullanıcı-Üye’ler tarafından Üyelik sonrası hizmet talebi doğrultusunda sisteme kişisel doğum bilgilerinin girilmesi akabinde talep edilen hizmet bedelinin ödenmesi ile birlikte seçilen paket ve uzmanın belirlendikten sonra uzman tarafından bilgilerin görüntülenmesi ve bu içerikler hakkında danışan kullanıcı üyeye geri dönüş yapılması esasıyla çalışmaktadır.

“Kullanıcı”lar tarafından görüntülenen; “Uzman Üye”ler tarafından oluşturulan içerikler ve “Danışan Üye”ler tarafından yetkileri dahilinde girilen içerikler ve dolayısıyla “dogumharitam ”un iradi bir fiili neticesinde kendisi tarafından yüklenmeyen veya oluşturulmayan içerikler sebebiyle “dogumharitam”nin herhangi bir hukuki, cezai veya icrai sorumluluğu bulunmamakta; bu tarz içeriklerin “İnternet Sitesi” üzerinden görüntülenmesi ve erişilmesi “www.dogumharitam.com”nin bu içerikleri benimsediği, bu içeriklerin bilgilerinin doğruladığını teyit anlamına gelmemektedir.

3. “Kullanıcı” “dogumharitam” tarafından aksine bir beyan ve davranış olmadıkça “SİTE” dahilinde bulunan her türlü resimleri, çizimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanları, katalogları ve listeleri bunlarla sınırlı olmamak üzere “İnternet Sitesi” dahilinde görüntülenen ve “dogumharitam” tarafından kullanımına sunulan bilcümle içeriği çoğaltmayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla “dogumharitam”ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

4. “Kullanıcı”lar ve “Üye”ler, “İnternet Sitesi” dâhilinde Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca haksız rekabete yol açacak faaliyetlerde bulunmayacağını, “dogumharitam”nin ve üçüncü kişilerin şahsi ve ticari itibarı sarsacak, kişilik haklarına tecavüz ve taarruz edecek fiilleri gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Danışan ve Danışman Üyeler birbirlerine karşı suç teşkil eden söz ve eylemlerinden, haksız fiillerinden “dogumharitam” sorumluluğu olmadığını peşinen kabul ederler.

5. “dogumharitam”, İnternet Sitesi dahilinde sunulan hizmetleri ve “İnternet Sitesi” dahilinde erişilen “İçerik”leri her zaman değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır. “dogumharitam”, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan kullanabilir.

6. “Kullanıcı”lar, “İnternet Sitesi” dahilinde eriştikleri bilgileri yalnızca bu bilgileri “dogum haritam”ın belirlediği amaçlara uygun olarak kullanmakla yükümlüdür.

7. “İnternet Sitesi” üzerinden, “dogumharitam” kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka internet sitelerine ve/veya “İçerik”lere ve/veya dosyalara link verebilir. Bu link'ler sadece referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olup ilgili web sitesini veya işleten kişiyi desteklemek amacıyla veya internet sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. “İnternet Sitesi” üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler vasıtasıyla erişilen başka internet sitelerinden sunulan hizmetler veya bunların içeriği hakkında “dogumharitam”nin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

8. Bu “İnternet Sitesi”nde yer alan görsel, yazılı, sesli ve bunun gibi her türlü içerik nedeniyle “dogumharitam” hiçbir sorumluluk üstlenmez, “Üye”ler bu nedenle “dogumharitam”ni doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutamaz.

9. “dogumharitam”, “İnternet Sitesi”’ üzerinden “Kullanıcılar” veya “Üye”ler tarafından kendisine iletilen kişisel bilgileri “Gizlilik Politikası” ve “Üyelik Sözleşme”leri hükümleri doğrultusunda ancak kullanabilir; bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. “dogumharitam” aynı zamanda; kullanıcı veya ziyaret edenin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefonu, IP adresi, “İnternet Sitesi”nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, tarayıcı (browser) tipi, tarih ve saat gibi bilgileri de istatistiki değerlendirme ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi yalnızca o kullanıcı veya üyeye özel amaçlarla kullanabilir.

10. “dogumharitam” üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen içeriği elde etmek maksadıyla yoğun şekilde “doğumharitam Veritabanı”ndan bilgi çekmek yasaktır. Bu yasağa uymayarak “ dogumharitam Veritabanı”ndan yoğun şekilde bilgi çeken kişiler Türk Ceza Kanunu uyarınce bilişim sistemine yetkisiz giriş yapmış olduğu varsayılarak “dogumharitam” tarafından haklarında cezai kovuşturma başlatılır.

11. “İnternet sitesi” üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen içeriğin depolandığı veritabanına yalnızca ilgili içeriklerin görüntülenmesi amacıyla ve/veya “dogumharitam”ın yazılı olarak izin verdiği kullanım şartları çerçevesinde üçüncü kişilerce erişilmesi hukuka uygundur. Bunun dışındaki yapılan erişimler hukuka aykırı olup; “dogumharitam”ın gerekli talep, dava ve takip hakları saklıdır.

12. “İnternet Sitesi” üzerinden erişilen içeriklerin “dogumharitam”in yazılı rızası olmadan kopyalanması, çoğaltılması, iletilmesi, işlenmesi ve başka internet sitelerinde ve mecralarda görüntülenmesi yasaktır.

13. “İnternet Sitesi” üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen her türlü “İÇERİK”in “dogumharitam yazılı rızası olmadan üçüncü kişilerce “dogumharitam” sitesi dışında başta internet olmak üzere herhangi bir iletişim mecrasında görüntülenmesi yasaktır.

14. “dogumharitam”ve bu veri tabanında yer alan bilgiler kısmen veya tamamen “dogumharitam”ın yazılı rızası olmadan kopyalanamaz, başka veritabanlarına aktarılmaz ve bu veritabanlarından üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılamaz.
 

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

www.dogumharitam. com sitesinin tüm hakları dogumharitam.com şirketi.'ye aittir.

Bu internet sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası hukuk ile korunmaktadır. “İnternet Sitesi”de yer alan her türlü bilgi ve materyal; tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz. “İnternet Sitesi”nde yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere bu sitedeki hiçbir malzeme değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.

İşbu “İnternet Sitesi Kullanım Şartları” dâhilinde “dogumharitam” tarafından açıkça yetki ve izin verilmediği hallerde “dogumharitam”” hizmetleri, “dogumharitam” bilgileri, ““dogumharitam”” telif haklarına tabi çalışmaları, ““dogumharitam”” ticari markaları, ticari görünümü veya bu “İnternet Sitesi” vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.

SİTE KULLANIM ŞARTLARINDA DEĞİŞİKLİKLER

“dogumharitam”, tamamen kendi takdirine bağlı olarak işbu “İnternet Sitesi Kullanım Şartları”nı herhangi bir zamanda “İnternet Sitesi”’nde ilan ederek değiştirebilir. İşbu “İnternet Sitesi Kullanım Şartları”nın değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanır. İşbu “İnternet Sitesi Kullanım Şartları” kullanıcının tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, “dogumharitam” işbu sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, “dogumharitam” için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için “dogumharitam ”den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. Mücbir sebep terimi; doğal afet, salgın hastalık, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava şartları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve “dogumharitam”nin gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

 

UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu sözleşme dâhilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu sözleşmeden dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

YÜRÜRLÜLÜK ve KABUL

İşbu “İnternet Sitesi Kullanım Şartları” “dogumharitam.com” tarafından “İnternet Sitesi” içerisinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır. “Kullanıcı”lar ve “Üye”ler, işbu sözleşme hükümlerini “İnternet Sitesi”ni kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. “dogumharitam”, dilediği zaman iş bu sözleşme hükümlerinde değişikliğe gidebilir ve değişiklikler versiyon numarası ve değişiklik tarihi belirtilerek “İnternet Sitesi” üzerinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.