OLUMLAMA

Bu yazı Karma Astrolog ve Yaşam Koçu İpek Başar tarafından yazılmıştır.
21 GÜN BOYUNCA OLUMLAMA
 Düşünceler duyguları, duygular kararları, kararlar davranışlarımızı oluşturuyor. "Aklıma gelen, başıma geldi." diyoruz ya hani.Işte bu nedenle güzel görüp, güzel düşünmeye niyet edelim. Rabbim, hepimizin hayatına güzellikler göndersin inşAllah. Hep birlikte duygu ve düşüncelerimizi takip ederek 21 gün boyunca aşağidaki maddeleri uygulayalım. 21 GÜN POZİTİF YAŞAM UYGULAMASI Bismillahirrahmanirrahim Bismillah her hayrın başidir.
 1) Her gün uyanınca ve uyumadan önce 21 defa bismillahirrahmanirrahim diyoruz. 2) Uyku düzenimize dikkat ediyoruz.6-8 saat uyumaya gayret edelim. Mümkünse en geç saat 23:00 da uyumuş olalım.
3) Günde 2,5 It. (8-9 bardak) su içmeye gayret edelim. 
4) Her gün 15-20 dk yürüyüş yapalım. Temiz havaya çıkalım. Egzersiz yapalim. 
5) Dik oturur pozisyonda burnumuzdan yavaşça derin nefes alıp, yine burnumuzdan yavaşca nefes verelim.Bu hareketi 5 defa tekrarlayalım.
6) Her gün 10 dk bile olsa hiçbir şeyle ilgilenmeden,uzanarak ya da rahat bir koltukta oturarak sessizliği dinleyelim. 
7) Hiç kimseden ve hiçbir şeyden şikayet etmeyelim. 
8) Tv dizileri, gazete ve televizyon haberlerinden,ayrıca sürekli dert yakınan, olumsuz kişilerden uzak duralım. 
9) Hiç kimse hakkında dedikodu yapmayalım,eleştirmeyelim, kinamayalım. "O başka,ben başka bir yaşam yolundayız. Herkes kendi kader çizgisinde yürüyor. Herkes kendi hayatıni yaşıyor ve hesabını "Yaradana verecektir " diyelim. 
10) Geçmişte yaşadiğımiz, bizi üzen, rahatsız eden olayları hatırladığımizda, o düşünceden uzaklaşmak için hemen harekete gecelim ve güzel bir anınızı düşünelim. Keyifli bir müzik açalım.Kitap okuyalım. Zihnimizin odağını güzel şeylere yönlendirelim. Duşünce detoksuna dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Sevdiklerimizi yorumlara etiketleyip, onlarında olumlu yönde ilerlemelerine katkı sağlayabilirsiniz. Uygulamaya katılanlar da, " katılıyorum " diye yorumlara yazabilirler. 
#sükür