Merkür Mitolojisi ve Merkür Retroları Bize Neyi Anlatır?

Bu yazı Astrolog Nuray Güldal tarafından yazılmıştır.
♦️Tanrıların en kurnazı, en zekisi, Yunan Mitolojisindeki adıyla Hermes! Roma mitolojisinde ise Merkür! Retrosu ile hepimizi korkutan Merkür! 

✨Telli liri ve kavalı icat etmiş, Zeus’un habercisidir.

💸 Ticaret yapanlara kılavuzluk etmek ve dünyanın neresinde olursa olsun yolcuların özgür hakkını korumak gibi görevleri de vardır. Önemli görevlerinden biri de ölenleri ruhlarını yer altı ülkesine götürmektir.

👶 Bebek Hermes, bir günlükken kundağından çıkmış, etrafı gezmeye başlamış, üstüne hırsızlık yapıp yatağına geri döndüğü anlatılmıştır.

📲💻📮 Tanrılar arasında dedikodu tadında iletişim sağlamış, başı da sık sık belaya girmiştir. 

Roma mitolojisindeki adıyla Merkür; maddi kazanç, ticaret, mesaj, iletişim, şiir, kehanet, bilgi, zihinsel ve ellerle yapılan işler, kısa yolculuklar ve kardeşler Merkür’ün konusudur.

Gönül retro metro dinlemez! 

🪡 Roma mitolojisindeki adıyla Merkür; maddi kazanç, ticaret, mesaj, iletişim, şiir, kehanet, bilgi, zihinsel ve ellerle yapılan işler, kısa yolculuklar ve kardeşler Merkür’ün konusudur. 

🪡 Retro döneminde ise bu konularda aksaklıklar, yanılsamalar yaşamaya açık oluruz. 

🪡 Geçmişte yaşadığımız bir ilişki, kaçırdığımız bir fırsat, doğum haritamızda hangi evde gerçekleşiyorsa o evin konusu ile ilgili gelişmeler gündemimize gelmesi olası. 

🪡 Retro döneminde eski sevgililer dönebilir, yazabilir diye diye bunu herkese öğrettik, şimdi de yazan yok :)

🪡 O yazan eski sevgili bizde olabiliriz, eski fotoğraflara bakmak, kıyıda kenarda saklı kalmış bir hatırayı bulmamızda olası. 

🪡 Ama dönmesini istediğimiz, ilişkiye geçmek isteyipte geçemediğimiz, uzun zamandır aklımızda olan şeyler için de adım atmanın tam zamanı. 

👫 Retro dönemi tam da “Seviyorsan git konuş bence” dönemi. Benden söylemesi 🤓