Kairos: Fırsat Tanrısı

Bu yazı Karma Astrolog Sinem Kaya tarafından yazılmıştır.
Ay, kelos; küçük zaman yöneticisi. Ortalama 2,5 günde bir burç degiştirerek biz fanileri halden hale bir zodyak turuna çıkarır. Kendi burcumuz, dışındaki burçları da o günlerde anlamamızı, enerjiyi hissetmemizi sağlar. Ortalama 28 günde de turunu bitirir, bir solukta başlangıç noktasına döner.

Ay hızlıdır, örn. kavga edip, bir duygunun içinde savruldugumuzda üzerine bir uyumak, bir geceyi geçirmek biraz da bu hızlı ruh halleri ile, Ay'ın burç degisimi ile ilgilidir. Bakalım sabah uyandığımızda ne hissediyor olacağız?

Satürn, Kronos; büyük zaman yöneticisi. Döngüsü Ay'a benzer, ortalama 28 yılda zodyak turunu tamamlar. Sindire sindire dercesine... Acelesi olmayan bir kronometre gibidir.

Ve Kairos; fırsat Tanrısı anın içindeki gizil güce odaklanır. Anda varoluşu yüceltir. Anda mevcudiyetin altını cizer. Zamanın, kimi zaman ağır nefesine An'ın farkında ve yoğun cevherini bırakır.

Ne varsa o an olur, sense zamanla fark edersin. Zamanı oluşturan da andan yapılma vagonlar degil mi? Şu an yoksan eğer? Anın fırsatlarını yakalamak için Kairos'a kulak vermeye değmez mi?