Balık Burcu

Bu yazı Modern, Helenestik Astrolog Akay Göksu tarafından yazılmıştır.

Güneşin Balık Burcuna girmesi vesilesiyle Balık burçlarını anlatan bir yazı yazmayı uygun gördüm. Önümüzdeki günlerde Venüs'ün de, yüceldiği Balık Burcuna girmesiyle, Mart ayının kuvvetli Balık burcu etkileri altında geçeceğini söylemek yanlış olmaz. 
Balık takım yıldızı, görüntü olarak, kuyruklarından birbirine bağlı, farklı yönlere doğru gitmeye çalışan iki balığı sembolize eder. Balık burcu zamanı sonlanmalar zamanıdır, yeni bir doğumdan önceki son evre gibi de dusunulebilir. (astrolojik olarak yeni yıl 21 Mart ekinoxuyla başlar bu arada).
Yılın karanlık yarısının son evresidir ve, herşey fludur adeta. Hep bir, arada kalmışlık vardır. Balık enerjisinin bir yönü, yükselmeyi, sonsuzluğu, Tanrı'ya yakın olmayı arzularken, diğer yönü bu ölümlü, maddi zıtlıklarla dolu olan dünyada kalmayı arzular. Dolayısıyla Balık burçları, bu ikilemin etkisi altında, ya hayatları boyunca adeta işkence çekerler ya da tam balıkların kuyruklarının kesiştiği noktada bu zıt enerjileri birleştirmeyi basarabilirler ve hiçbir burca nasip olmayacak, yeryüzündeki cenneti yaşama şansını yakalarlar. Huzur, evrensel sevgi, barış, ruhaniyet ya da kurban psikolojisi, evham, bağımlılıklar.
Suyun altında farklı bı realitede yaşar balıklar, hep daha iyi biryer vardır ama bir türlü oraya ulasamazlar, başkalarının kurbanı olduklarını düşünürler hep. Mevcut zamandan sürekli şikayet ederler, çünkü gelecekte biyerlerde daha iyisi vardır. Bir yandan da haksız oldukları söylenemez 😄Yükselmek isterler, orası iyidir ama hep bişeyler "ayaklarından" onları bağlar. Dolayısıyla ulaşılması zor yerlere ulasamamaktan dert yanarlar ve geleceğe olan inançlarını yitirip, tünelin ucundaki ışığın bir eroin iğnesi veya bir viski şişesi olduğunu düşünebilirler. Kimisi ise insanlara umut olan erdemli gurulara dönüşürler. 
Balık burcu haritanızda hangi eve denk geliyorsa, hayatınızın o alanında bu enerjileri Mart ayı boyunca deneyimlemeniz mumkun. Ancak hangi açıdan bakılacak olursa olsun, özellikle 14 Mart Balık Yeniay'ı ile beraber, ağır Kova enerjileri ile dolu Şubat ayından çok daha olumlu enerjiler hissedilecek.