“Evrendeki Herşey İnsanda Yansımıştır Ve İnsan Bunun Bilincine Erebilir.”

Bu yazı Doğum Haritası Uzmanı Erkan Bora tarafından yazılmıştır.

Doğum Haritası ne denemektir.

 Doğum haritası sizin doğduğunuz andaki gökyüzünün konumu yani bir insanın,bir ülkenin,herhangi birşeyin kısaca doğan herşeyin doğduğu anda dünyaya geldiği yerin enlem ve boylamına göre çizilen,üzerine güneş  ay ve gezegenlerin konumlarının işaretlendirdiği bir gökyüzü haritasıdır.Doğum haritasının oluşumların şifrelerini okuyan bir araç  gibi görebiliriz.Sizin dogdugunuz andaki gökyüzünü dondurmuş kabul edip bir çizelge şeklinde kağıda yansımasıdır.Fizik ve kimya pozitif bilim dallarından çok farklı olmasına rahmen başlı başına teknik bir çalışmadır.Her Doğum Haritası Birbirinden Farklıdır.Her insan eşsizdir dolayısıyla hiç bir doğum haritası birbirine benzemez bir kişinin doğum anında güneşin bulunduğu burca güneş burcu denir. Arkadaslar arasında yaptığımız sohbetlerde geçen burç sadece bizim güneş burcumuzudur. Her insanin doğum haritası parmak izi gibidir her burçtaş aynı özellikleri taşımaz.Dünyaya gelen her canlının doğum haritası çıkarılabilir.Bu insan bu bir hayvan yada olay olabilir. Doğum anında güneş dışında diger gok cisimleri zodyakta baska burclardan geciyor olabilir birbirine benzemeyen aslan burclari yada kova burclari yokmudur? Herkes baska özlellikler taşır bir doğum haritasinda yükselen ikizler ay tererazi burcunda veye merkur 3. evde bulunmasi veya ay neptunle kare aci yapmasi gibi cok sayida olasilik vardir.Doğum haritasinin amaci hayattaki zorlayici noktalari  kolaylastirmak kendimizi anlamayi ogrenmektir.
Doğum Haritası Yorumlatmanın Faydaları.

Hayattaki zorlayıcı noktaları görür onları daha kolaylaştırırsınız.
Hayatta öğrenmeniz gereken zor dersleri öğrenirsiniz.
Zayıf ve güçlü yönlerinizi görebilirsiniz.
Duygusal yaşamınızda aradığınız aşkı bulamadıysanız nedenlerini ögrenirsiniz.
Doğru seçimler yaparsınız doğru hedefler belirlersiniz.
Yakın çevre iliskilerini, evliklik ortaklık iliskilerini değerlendirirsiniz
Yasamın sıze neler sagladığı görür  ve farkındalık sahibi olursunuz.
Var olan bütün potansiyellerini  görürsünüz.

 Özellikle bilinçli anne, babalar çocuklarının geleceklerini saglıklı bir şekilde yönlendirebilmek için mutlaka küçük yaşlarda doğum haritalarını çıkarttırmalıdır.Evrende hiçbir şey tesadüfi değildir ve her şeyde -gündüz-gece, aydınlık-karanlık, gündüz-gece, gibi- mükemmel bir denge vardır. Bu dengeyi doğduğumuz anda beraber getirdiğimiz varoluş yolculuğumuzun planında yani doğum haritamızda da görebiliriz.
Kendinizin ve arkadaşlarınızın doğum haritalarında  evlerinizin simgelediği anlamların gizini çözdüğünüzde hayat akışına daha özenle çeki düzen verebilirsiniz.Böylece arkadaşlarınızın yapısından tutun anne babanı anne babanızın size ne kadar yardım edeceği,iş yaşamınızda nasıl şartlarda çalışabileceğiniz,patronunuzla nasıl geçinebileceğiniz,hayat standartınız,sağlık durumunuz,akraba ilişkilerimiz ne mirası konacağınızı etrafındakilerden nasıl fayda ve zarar görebileceğimiz sex yaşamınız,arkadaşlarınızın kimlerle evleneceği sizin haritanızda saklıdır.Çünkü siz bu  hayat planınızın doğum haritasına yansımasıyla doğdunuz.Bir aktör aktör olmayı destekleyen bir harita ile,bir ev kadını bunu destekleyen bir harita ile  doğar.Hangi haritayı seçerseniz seçin ,önce insan olduğunuzu ve bu dünyada kendi kişisel gelişiminiz için tatbikat olduğunu unutmamalısınız.Astrolojik okumalarda en büyük yanlışlıklardan biri insanın kendi zor açıları  gördükçe şikayetçi olmasıdır.Her doğum haritası kendi içinde mükemmel kombinasyonlar taşır.Aldığınız rolün ne olduğu değil oynadığınız rolün kaliteli olmasına göstermelisiniz.Sahip olduğumuz tek hazine kalbimizin olumlu ışımasıdır.


Evrendeki Herşey İnsanda Yansımıştır Ve İnsan Bunun Bilincine Erebilir.

 Astroloji dünya  ile cosmos arasindaki bizi yansitir. Astroloji gökyüzündeki hareketler ile yeryüzündeki koşullarınve durumların bağlantısını araştıran bilim dalıdır. Fizik kimya gibi pozitif bilim dallarından cok farklı olmasına rahmen başli başına teknik bir calismadır. Astroloji gazetelerin burc koselerinde okudugumuz basit bir calisma degildir okudumuz herkesin bildigi güneş burcudur oysaki gerçek doğum haritası raporu dikate alındığında    tüm güneş sisteminin gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin sizin doğum zamanına göre ve yerleşimleri önemlidir . Bütün bu anlamlar derlenmiş ayrintili incelendiginde , bir kişinin profilinde   çok karmaşık ve ayrıntılı bir açıklama olur.

Doğum haritası sizin dogdugunuz andaki gokyuzunun konumu yani bir insanın,bir ülkenin,herhangi birşeyin kısaca doğan herşeyin doğduğu anda dünyaya geldiği yerin enlem ve boylamına göre cizilen,uzerine Güneş ay ve gezegenlerin konumlarinin isaretlendirdi bir gokyuzu haritasidir.dogum haritasinin olusumlarinin  sifrelerini okuyan bir arac gibi gorebiliriz sizin dogdugunuz andaki gokyunuzu dondurmus kabul edip bir cizelge seklinde kagita yansitigini dusunelim dunyaya gelen her canlinin haritasi cikarilabilir bu insan bu bir hayvan yada bir olay olabilir Bir kisinin dogum aninda gunesin bulundugu burca gunes burcu denir arkadaslar arasinda yaptigimiz sohbetlerde gecen burc konusu cok derin bir mevzudur her insanin haritasi parmak izi gibidir her burctas ayni ozellikleri tasimaz.Dogum aninda gunes disinda diger gok cisimleri zodyakta baska burclardan geciyor olabilir birbirine benzemeyen aslan burclari yada kova burclari yokmudur? Herkes baska ozlellikler tasir bir dogum haritasinda yuksdelen ikizler ay tererazi burcunda veye merkur 3. evde bulunmasi veya ay neptunle kare aci yapmasi gibi cok sayida olasilik vardir dogum haritasinin amaci hayattaki zorlayici noktalari  kolaylastirmak kendimizi anlamayi ogrenmektir
Özellikle bilinçli anne, babalar çocuklarinin geleceklerini saglikli bir sekilde yönlendirebilmek için mutlaka küçük yaslarda dogum haritalarini çıkartabilirler.
Dogum haritasi yaratici potansiyelimizin dogal kapsamini bire bir gösteren detayli bir plandir.
Dogum haritanla kisiliginizin ana hatlarini, hayatinizidaki zorluklarin neler olabilecegini,bu zorluklarla basa çikmaniz için size verilmis olan güçleri ve hayatinizin ana temalarini anlatiyor.

Bİlinçli  anne babalar çocuklarına doğum haritası çıkardırlar. İnsan kisisel potansiyellerini farkedebilir Doğum haritası sizin doğdunuz andaki gökyüzündeki gezegenlerin evlerin ve burçların konumlarıdır.Doğum haritası  bir insanın annesinin karnından çıkıp ilk nefesini almasıyla birlikte oluşan gökyüzü konumunu gösteren grafiksel şemaya verilen isimdir. Bu şemaya Doğum haritası denilmektedir Her burçtaş aynı özellikleri taşımaz Burcunuz ne olursa olsun kişisel doğum haritanız sizi diğerlerinden ayırır.  her doğum haritası parmak izi
gibidir.hiç bir harita birbirine benzemez  . haritanın geneline bakmamız gerekir

Astrolojik doğum haritası, sizin doğduğunuz andaki gökyüzündeki gezegenlerin, evlerin ve burçların konumlarıdır. Doğum haritası  bir insanın annesinin karnından çıkıp ilk nefesini almasıyla birlikte oluşur. Gökyüzü her zaman hareket halindedir ve gezegenlerin yaptıkları açılar, bulundukları burçlar, evler sizin kişiliğinizi ve kaderinizi şekillendirir.

Doğum haritanla kişiliğinizin ana hatlarını, hayatınızıdaki  zorlukların neler olabileceğini,bu zorluklarla başa çıkmanız için size verilmiş olan güçleri ve hayatınızın ana temalarını anlatıyor.

Her şeyden önce kendinizi çok iyi anlamanıza ve sevmenize yardımcı olur. Size kim olduğunuzu söyler. Doğru seçimler ve doğru hedefler koymanıza yardımcı olur Özellikle bilinçli anne, babalar çocuklarının geleceklerini sağlıklı bir şekilde yönlendirebilmek için mutlaka küçük yaşlarda doğum haritalarını çıkarttırmalılar. Çünkü, doğum haritasında kişinin en başarılı olacağı dallar ve yetenekleri çok net ortaya çıkıyor. Ve gençler, size en uygun mesleği seçmede inanılmaz yardımcı oluyor. Aşk ilişkileriniz, yaşadığınız problemlerin kökeni, hepsi doğum haritasının yorumlanmasıyla ortaya çıkıyor. Eğer seçimler arifesindeyseniz ve yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle doğum haritanızı çıkarttırınız. Yurt dışındaki astroloji danışma merkezleri işlerini çok ciddi bir biçimde sürdürüyorlar. Ünlü starlardan, politikacılara kadar herkes astrolojinin yol göstericiliğinden faydalanıyorlar.

Astroloji, iletişim çağıyla misyonunu değiştirdi mi? Budan yüzyıllar önce astrolojinin yol göstericiliğinden sadece krallar ve soylu kişiler faydalanıyorlardı. Yıldızlarla iletişim kurarak tahminlerde bulunmak, ancak krallara yakışırdı. Ama 2000'li yıllarda doğan herkes, eşitlik ve bireyselliğini kavradığından itibaren artık bir kraldır. 2000'li yılların getirdiği esneklik bize şunu fısıldıyor; kral olarak doğmamış olabilirsiniz ama bu kral olarak ölmeyeceğiniz anlamına gelmez. Astroloji bize, doğduğunuz andaki gökyüzü olaylarıyla, ileride sizin kim olacağınızı söylüyor. Ama sen bir kral olduğunu bilmeden de ölebilirsin. Burada anlatmak istediğim; kim olduğunu, yeteneklerini, neler yapabileceğini, davranışlarının kaynağını ve sosyal statünü, aşktaki şansızlığını astroloji %100 kesin, doğru sonuçlarla size sunuyor.

Eğer şu sıralar yaşamınızda belirsizlikler varsa Doğum haritanızdaki bilgilerle size en uygun ve doğru seçimleri yapabilirsiniz. Doğru seçimler sizi mutluluğa götürecektir. İçinizdeki çelişkileri bir nebze olsa hafifletip, geleceğinize güvenle bakmanızı sağlayacaktır.

Doğum haritası yorumlamak oldukça komplike bilgilerin sentezden geçirilmesini gerektirir.  Her şeyin doğum haritası çıkartılabilir. Çünkü bir başlangıç söz konusu olduğu anda o ana tesadüf eden gökyüzü, evrenle yeni doğanın ilişkisini ve içinde barındırdığı potansiyeli açıklayabilir