HORARY ASTROLOJİ- SORU ASTROLOJİSİ

Bu yazı Karma Astrolog Ayşe Ulusal tarafından yazılmıştır.
Astroloji, tam olarak bir zaman kalitesi hesaplama sanatıdır. Herhangi bir zaman diliminde, gökyüzünün durumu, gezegenlerin dizilimi, yaptıkları açılar, bulundukları evlerden yola çıkarak, sayısız gösterge yorumlanır ve sonuçlara varılır.

Bu yorumlama, bir doğum haritasının potansiyeli olabileceği gibi herhangi bir olayın potansiyelini de verir. Zaten doğum haritası dediğimiz şey; ruhun dünya realitesine geldiği andaki gökyüzünün fotoğrafıdır bir bakıma. Nasıl bir anda gelmiş? Karmik döngüler, içine doğulan toplum, dünyada seçilen sınavlar, alınacak ödüller, ödenecek borçlar bir arada düşünüldüğünde ne kadar muazzam bir değişkenler yumağı var değil mi?

Kadersel olaylar bir tarafa, yönetebileceğimiz alanda hareket imkanımızı kolaylaştırır Astroloji.

Bütün bir hayatı doğum anı haritasında bulabileceğimiz gibi; her türlü sorunun cevabını da gökyüzünde bulabiliriz. Soru belirdiği anda cevap hazırdır çünkü. Önemli olan onu okumayı bilmektir.

Horary yani Soru Astrolojisi işte bu konu ile ilgilenir. Aklınıza gelebilecek her tür soruya cevap aranır Horary ile. Aranan cevaplar muhakkak vardır gökyüzünde. Yeter ki doğru soruyu sormayı bilelim ve cevabı okuyup kabullenelim. Sorunun cevabı, istediğimiz cevap değildir belki ama gerçek cevaptır. Tam da bu noktada sistemi manipüle etmeye çalışmanın, istediğimiz cevabı alacağımız zamanı tahmin ederek soru sormanın da bir anlamı yoktur.

Hayat; dinamik, yaşayan, evrilen bir olgudur ve Zodyak dediğimiz Altın Disk ve içindeki elemanlar da yaşar ve evrilir.
Sisteme inanarak, güvenerek samimiyetle sorulan bir sorunun cevabı muhakkak gelir. Bunun için soru anında zamanı durdurup Zodyak çemberinde bir tur atmak gerekir. Her alanda sorulabilecek sorular için bir bölgesi vardır Zodyak’ ın. Tam konsantarsyon sağlayarak ve sezgisel alanı çalıştırarak, teknik bilgi ile sorular cevaplanır.

Hayatta bütün sorulara gönlümüzce, ihtiyacımız olan, gerçek cevapları bulabilmek dileği ile. Ama kolay ama zor, ama acılı ama keyifli….. en önemlisi gönlümüzce.