13 Mart Yeniayın Buçlara Göre Etkileri

Bu yazı Astrolog Ayşegül Bozdoğan tarafından yazılmıştır.
Yeniay… 
13/03/2021 saat 13:21’de Balık burcunun 23derecesinde gerçekleşecek.
Yeniaylar yeni başlangıçları temsil eder.
Balık burcunda yeniay, duygusallık temalı. Yeniaya Venüs ve Neptün eşlik ediyor olacak.
Venüs aşk ve bereketi temsil ederken, Neptün hayallerimizi, sezgilerimizi, rüyalarımızı, ilhamımızı temsil eder.
Bu durumda kendimizi bu yeniayda  daha romantik, sezgisel, sevgi dolu, hatta aldığı plüto altmışlığı ile tutkulu ve şehvetli hissedebiliriz. Yeniayın gerçekleştiği ev  konularında kendimizi dönüştürecek, belki biraz değiştirecek sihirli yeni başlangıçlar yapabiliriz. 
 
 Gelelim yükselenlere göre etkilerine;

Yükselen Koç: 12.ev konularında yeni başlangıçlar sizi bekliyor.  Spiritüel konular ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilir, 10. evden aldığınız plüto sextil açı ile bunu işe dönüştürebilir, bu konulardan güzel paralar kazanabilirsiniz.Aynı zamanda bu yeniayda hisleriniz kuvvetleniyor, rüyalarınız şenleniyor olacak, işaretlere dikkat edin.

Yükselen Boğa: 11.ev konularında yeni başlangıçlar sizi bekliyor. Yeni bir gruba, derneğe üye olup sosyalleşebilirsiniz ya da kalabalıklar içinde yeni tanıştığınız birisi ile güzel bir ilişki yaşamaya başlayabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Ayrıca 9. evden aldığınız sextil açı ile yurtdışı, akademik kariyer, prensipler konusunda kalıcı değişiklikler yapabilirsiniz.

Yükselen İkizler: 10. ev konularında yeni başlangıçlar sizi bekliyor. Kariyeriniz ile ilgili değişiklikler yaşayabilir, yeni bir işe başlayabilir, terfi alabilir ya da pozisyon değişikliğine gidebilirsiniz. Bu dönemde prestijiniz ve saygınlığınız artabilir. 10. Ev aynı zamanda babamızı temsil eder. Babanız ile ilişkinizi güçlendirebilir, olgun erkeklerden destek alabilirsiniz.

Yükselen Yengeç: 9. ev konularında yeni başlangıçlar sizi bekliyor. Akademik kariyer yapıyorsanız yeni gelişmeler yaşanabilir, yurtdışına çıkabilir, prensipler konusunda yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen Aslan: 8. ev konularında yeni başlangıçlar sizi bekliyor. Miras, prim konularında yeni gelişmeler, sürpriz ve size iyi gelecek paralar gelebilir. 6. Evdeki plüto sextil açısı bu paraların günlük iş hayatından da gelebileceğini ifade ediyor.
 

Yükselen Başak: 7. ev konularında yeni başlangıçlar sizi bekliyor. Hazır mısınız?  Bu yeniay size aşk vadediyor. İlişkiniz yok ise yeni bir ilişkiye başlayabilir, ilişkiniz var ise ciddi bir yola girebilirsiniz. Ortaklı bir iş kurmayı düşünüyorsanız uygun dönemdesiniz. 

Yükselen Terazi: 6. ev konularında yeni başlangıçlar sizi bekliyor. Günlük rutinlerinizde değişiklikler olabilir,  günlük hayatınızı güzelleştirecek yeni aktivitelere başlayabilirsiniz.  Günlük iş hayatınızda ise verimli bir döneme giriyorsunuz. Sağlık sorunları yaşayanların ise sağlık durumlarında iyileşme olabilir. 

Yükselen Akrep: 5. ev konularında yeni başlangıçlar sizi bekliyor. Bu yeniayda size aşk var, hem de sihir gibi. Canınızın eğlenmek isteyeceği, çocuklardan verim alabileceğiniz bir yeni ay. Hatta kim bilir bir bebek haberi bile alabilirsiniz.

Yükselen Yay: 4. ev konularında yeni başlangıçlar sizi bekliyor. Ev almak ile ilgili, ev değiştirmek , eşyaları  değişirmek ya da düzen değiştirmek ile ilgili yenilikler yaşayabilir, ailevi konular ile güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Oğlak : 3. ev konularında yeni gelişmeler sizi bekliyor. Yakın çevre, arkadaşlar, kuzenler konusunda yeni gelişmeler, bol bol haberleşme ve yazışmalar sizi bekliyor. Aynı zamanda kendi işini yapanlar sürpriz kazançlar sağlayabilir.
 
Yükselen Kova: 2. Ev konularında yeni gelişmeler sizi bekliyor. Bu yeniay size para vadediyor. Maddi ve manevi değerlerde atış yaşanabilir.
 
Yükselen Balık: Dış görünüşünüz ile ilgili değişiklikler yapabilirsiniz, isteklerinizi yerine getirip kalıcı güzel sonuçlar almanız pek bir mümkün görünüyor. Aynı zamanda kendinizi her zamankinden güzel hissedebilir, çevrenize karşı daha duyarlı ve merhametli olabilirsiniz.
 
Yukarıdaki tüm  genel yorumlara rağmen unutmayın ki herkesin doğum haritası eşsizdir. Önemli olan transit açıların kendi haritamızda hangi noktalara dokunduğudur. Bir gün herkesin kendi doğum haritasına hakim olması dileklerimle..
Sihir gibi bir yeniay diliyorum…
 
AYŞEGÜL BOZDOĞAN