13 MART 2021 BALIK YENİAY'I

Bu yazı Astrolog Gamze Sağay tarafından yazılmıştır.
       Hayatın koşturması içinde bazen en çok ihmal ettiğimiz kişi kendimiziz. İş hayatı, ev düzeni, özel hayatımız varsa çocuklarımız, saçımız, kıyafetimiz derken günün kaç saatini sadece kendimize, ruhsal bütünlüğümüze ayırabiliyoruz?
       13 Mart'ta Türkiye saati ile 13:20'de meydana gelecek Balık Yeniay'ı bu zamanı yaratmak zorunda olduğumuzu hatırlatacak bize. Tam bir içsel bahar temizliği dönemi. Bilinçaltının bu kadar karışık olduğu yerde etrafın dağınıklığının çok da önemli olmadığını vurgulayacak. 
        An haritasında Yengeç burcu yükseliyor. Bu kadar su elementinin yoğun olduğu yerde duygular, sezgiler, bilinçaltı, ruhsal konular, derin rüyalar, yaratıcılık, sanat gündemde olacaktır. Manevi yönü çok kuvvetli olan bir Yeniay ile karşı karşıyayız. Merhamet, şefkat duygularımız bu kadar yoğunken kandırılmalara da açık bir zamanda olabiliriz. Buna dikkat etmeliyiz. 
      Evrenin işaretlerini bu dönemde daha çok gözlemlemeliyiz. Çoğu zaman kafamızdaki düşüncelerin cevabını verir hayat. Hatta bazen gözümüze sokar da, nasıl bir perde inmişse gözlerimize görmeyi reddederiz. İlahi güç, bazen kafamızdaki bir sorunun cevabını karşımızda olayla hiç alakası olmayan birinin dudaklarından döküverir, kimi zaman başımızı kaldırdığımızda karşımızdaki tabelada, bazen bir sokak adında, bazen yerde ki bir kuş tüyünde gösterir. Yeter ki akışta ol evrenle, kaldır gözlerindeki perdeyi. İstediğin cevap olmadığı için görmezden gelme. İnsan her hatayı kendi deneyimleyecek kadar uzun yaşamıyor. Başkalarının hayatlarından çıkarılacak dersler tekamül için yeni karma yaratmadan atlanılan evrelerdir.
    İlahi, ruhani bir döneme giriyoruz. İbadet etme, ruhuna ne terapi gibi geliyorsa , kendini iyi hissettiriyorsa ona yönelme, teşekkür etme ve şükretme vakti. Fiziksel olarak aktif olmak istemeyebiliriz, kendimizi zorlamayalım. Bu dönem tüm enerji içe dönmeli, ruhumuzu ödüllendirmeli.