Enerji Bedenleri ve Toksik Enerjiler

Bu yazı Karma Astrolog Sinem Kaya tarafından yazılmıştır.
Enerji bedenlerimiz de ağlıyor!

Nedensiz kuş uçmuyor. Az önce iyiydim, şimdi ne oldu da bu şekilde hissediyorum! Hiçbir sorun yok, sırtımdaki bu ağrı da ne? Hah tam da o ağrı, 24 saat sonra kaybolan. Mide bulantisi, bas donmesi?

Buna benzer cümleleri kuruyor ya da cevrenizde kuranlari duyuyor olabilirsiniz. Sıklıkla. Dünya silkeleniyor. Enerjiler dönüşüyor, hep birlikte dönüşüyoruz. Kendi enerjimizi korumak da cok kolay olmuyor.

Fiziksel bedenimizden disari doğru yayilan enerji bulutuna aura denir. Hepimizin aurasi vardir ama elbette çeşit çeşittir. Auranin dengeli olani, şeklen de "saglikli" bir görüntüde olmasi ve çapı önemlidir. Fiziksel bedeninizden ne kdr uzaga gidiyorsa o kdr geniştir auraniz. Zaten sağlıklı degilse dardır da. Her sey enerjidir. Hani karsi kaldırımda yuruyen ya da arkanizdan gecen birini gozunuz henüz görmeden bir dönüp bakma ihtiyaci doguran iste o kisinin aurasidir.

Genis, saglikli ve temiz bir aura zaten ziyadesiyle sizinle alakalidir. Yuzde yuz diyemesem de. Cevresel faktörlerden en az şekilde etkilenir, kendi dengenizde, güçlü bir aura ile hasta olmaniz da azalır.

Aura arındırma calismalari günlük rutinlerle olusacak bir yoldur. Hap bir bilgisi yoktur. Kalıcı bircok surecte oldugu gibi disiplin ister, adanmışlık ister. Icten dışa doğru bir yoldur. Bir bardak suyun icine 3 damla sirke diildir yani!

Halk arasinda kisinin"yıldızının yuksek olmasi, enerjisinin düşük olmasi" tabirleri de bir sekilde aura ile ilintilidir. Dogum haritalarında bir nebze Mars incelenerek bulunsa da butuncul bir bakis ve danisanla sohbet etmek, iyi bir gozlem asıl fikri verir.

Peki auramizi arindirmak ve genisletmek icin neler yapılabilir? Sadece bunlarla sınırlı olmasa da aklıma gelenleri buyrunuz.

• Mumkun mertebe kimseyi yargilamamaliyiz, kendimiz dahil. Yargilamak, tarafsiz bir yerden karşımızdakini dinleyemek ve dedikodu aurayi olumsuz etkiler. Ilmek ilmek dokunan frekansiniz bir bakmissiniz yerde. Bas agrisi olarak size dönen o sohbetler!
• Zihni meditasyon ve bedeni yoga ile tanıştırmak candır.
• Gün icinde yaptığınız işin kendisi olmak. Bulaşık yıkarken sadece ona odaklanmak, yemek yerken yemege...
• Günlük duş almak, bol su icmek
• Toksik ortam ve sohbetlerden, aşırı şikayet ve "ah vah" enerjisiyle arama mesafe koymak
• Nefes pratikleri yapmak
• Sizi mutlu eden, kalbinize iyi gelen, her hücrenizle sizi hayata bağlayan o seyi bulmak ve yapmak
• Su kenarinda, dogada, agaca sirtinizi yaslayıp, sakin sessiz zamanlar gecirebilmek.
• Kendi ic sesinizi duymaktan korkmayin lutfen. Ne derse dinleyin. Onu bastirmak icin seçtiğimiz yollar frekansimizi kolaylikla dusurur.
• Cocuklarla olun. Onların anda, akista halini doya doya izleyin.
• Depresif yapilardan uzak durun. Insan sosyal bir varlıktır evet ve birbirimize ihtiyacımız var. Fakat birkac seferden sonra karşınızdaki kisiyi anlarsiniz. Sifaya mi ihtiyacı var yoksa sadece sizlanmaya mi? O sizlansin, secimdir sonucta. Siz yolunuza bakin.
• Her gun sadece kendinize belki yazarak belki sadece karanlikta oturarak 15 dk ayirin.
Kendinize layık oldugunuz icsel ortamı sağlayın ki disarisi da dönüşsün 💜