Doğum Haritalarında 9.Ev : Torun Neden Bir Başkadır?

Bu yazı Karma Astrolog Sinem Kaya tarafından yazılmıştır.
Torun neden bir başkadır? 😉💛

Doğum haritalari katman katman açılır.
Astrolojiyi burclardan ibaret sanmak, Louvre Muzesini Mona Lisa'dan ibaret sanmak gibidir. Sığ kalır.

Bu okyanusun her an hayranlık birakmasi bir yana, bazı anlarda oyle bir bilgi gelir ki hocanizdan, oyle bir bilgi alaşımı yapar ki agziniz açık kalır. Son zamanlarda boyle bir anı ev türetme konusunda yaşadım.

Hayatimizdaki konular haritamizda evler olarak temsil edilir. Ve hayatinizda neredeyse herkes o katmanlarda yerini alir. Huzuru bir turlu bulamayan kavgaci komsunuz da, candostlariniz da hepsi oradadir. Hatta torununuz da... Torun neden bu kadar tatlıdır gelin bir de burdan bakalim 😉

Ev turetme teknigi ile çocuğunun çocuğu 9.evle temsil edilir. Zincirleme isim tamlamaları gibi turetirsiniz de oraya girmeyelim. Peki 9.ev nasıl bir evdir?

Buyuk iyicil Jüpiter'in yonettigi Yay burcunun evi. Ilahi bir evdir. Bana sorarsaniz, haritalari bir insan bedeni gibi alsak epifiz bezinin enerjisi 9.evdedir. Decartes'in ruh maddesinin/Tanrı 'nin oturdugu yer olarak gördüğü epifiz bezi... Sezgisellik, kolay akış, buyuk şans ve gezegenlerin prensipte rahat ettiği 9.ev.

Bu bakışla, 9.evdeki gezegenlerinizle yaptiklariniz sizi kendi ruhsalliginiza da götürür. Bu alanlarda daha kolay akar, daha kolay ürün cikarirsiniz. Yine Tanrı 'nin evi olduğu icin buralarda yaptiklariniz ilahi bir aşkla yapılır. Insan otesi aşkı hissetmek olasıdır. Urunlerinize olan aşkınız torun sevgisi gibi hafif ve kutsaldır.