NASIL

Bu yazı Karma Astrolog Ayşe Ulusal tarafından yazılmıştır.
NASIL?
Çok önemli bir sorudur NASIL?
Sorar geçeriz. Cevabının ne kadar derin ve çözümlemeci olduğunu göz ardı ederiz çoğu zaman. Yol gösterir ‘’nasıl ?’’
Nasıl yapayım? Nasıl konuşayım?  Nasıl çözerim? Nasıl seveyim? Nasıl ulaşırım amacıma?
Doğru yerde doğru NASIL sorusunu sorduğumuz zaman hikaye başlar.
Zodyak’ ta nasıl sorusunun cevabı burçlardır.
12 Burç, öyle bir dizilir ki haritanda, neyi nasıl yapacağını anlatır bir çırpıda. Bir eksiğini tamamlamak, bir yanlışını düzeltmek için neye ihtiyacın varsa…
Yani; ‘’Koç fevridir, Terazi kararsız, Aslan kibirlidir Kova aktivist, Başak hizmetçidir Balık hayalperest…’’ bakış açısından daha derindir mevzu.
Koç; nasıl hareket etmen gerektiğini anlatır. Ne için geldin bu dünyaya, tek başına ve cesurca neleri başaracaksın ve hangi konuda tecrübe kazanacaksın.
Boğa; kimlerin arasında köprü olacaksın. Neleri birbirine bağlayacaksın.
İkizler; içinde birbirinden farklı bir çok kimlik var. Uyum içinde olmaları ve  aydınlıkta kalmaları için neler öğrenmelisin.
Yengeç; kucağını aç sonsuzca, koru kolla kendini ve çevreni.
Aslan; yüce gönlünden, bir çocuk gibi safça, verebilecek misin?
Başak; yardım isterken, yardım beklerken ne kadar gayret ediyorsun, ne kadar çalışıyorsun hedeflerine doğru? Tanrısal yardım gelecek Başak' tan ama sen de çabalamalısın.
Terazi; zirveleri hedefler, kefeler dengede olduğunda bitmeyecek hiçbir şey. Kefeleri dengeye getirmek değil bu uğurda gösterdiğin çabadır kıymetli olan. Bir denge oluşur, bir denge bozulur. Nasıl kurdun dengelerini? İskambil kağıdı kuleler gibi mi yoksa sapasağlam temellerin üstüne mi?
Akrep; derinleştiğin, görünenin ardındakine ulaştığın yerdir. Bulduklarını nasıl kullanacaksın? Hayra mı? Şerre mi?
Yay; güvendir. Kime ne kadar güveneceğini öğretir sana Yay.
Oğlak; sırlarınla yaşarken evrenin sırrına da vakıf olursun. Zirvelerin çocuğudur Oğlak. Kimselerin bilmediklerini bilir, görür.
Kova; yeniliklere en açık tarafın. Bilgi ister Kova, taşımak ister bilgiyi, dağıtmak ister. Ama her bilgiyi de önemsemez. Gerçekten yenilikçi, gerçekten çılgın fikirler barındırır. Nasıl kullanacaksın bu bilgiyi?
Balık; tamlanan ve tamlayandır. Çok yol katetmiştir çok şey öğrenmiştir. Başkaları için önemli olan konuları çoktan geçmiştir. Daha yüksek bir şeylerin peşindedir. Gerçeklikten uzaklaşmadan kullanmalıdır bilgilerini.
Haritalarda hangi gezegen ile birlikte ise ona eylem yönü verir burçlar. Nasıl bir Merkür, nasıl bir Venüs, nasıl bir Mars’ ımız var? Burçlarına bakıp anlayabiliriz. Sadece bakıp anlamak yetmez elbette, gücümüzü aydınlık olan için ‘’Nasıl’’ kullanabiliriz bunu da öğreneceğiz.