DÜĞÜMLER

Bu yazı Karma Astrolog Ayşe Ulusal tarafından yazılmıştır.
İki kapılı bir handa
Gidiyorum gündüz- gece… demiş Aşık Veysel.
Nereden geldim nereye gidiyorum, GAD’ dan getirdiklerimi şöyle bir  boşaltıp, gerekirse kullanıp, gerekmiyorsa bırakıp KAD’ a gidebiliyor muyum?
Doğum haritalarımızda her zaman karşıttır GAD ve KAD. Yani daha dünyaya gelirken zıtlıklara evet diyerek, ben bunu başarırım diyerek gelmişiz.
Karşıt burçlarda olmalarının gereği olarak geçmişte bildiklerimizden tamamen sıyrılıp tam tersi hayat deneyimlerini yaşarız.
Burçlarla birlikte, bulunduğu evler de bu zıtlıkları, hayatın hangi alanlarında yaşayacağımız ile ilgili ip uçları verir bize.
Doğuştan gelen olağanüstü yetenekler  GAD ile açıklanabilir.
Kişiler hayat yolunda KAD’ a ulaşmakla yükümlüdürler. GAD ise tanıdık ve güvenli havasıyla bizi geriye çeker. Aslında en iyisi bildiklerimizi kullanarak ama risk almaktan da çekinmeyerek yeni hayat alanlarına yönelmektir.
GAD Koç’tan KAD Terazi’ ye giden ruh; çokça cesur, gözü kara, bireysel yaşanmış  hayatlardan gelmiştir. Artık dengeli ve huzurlu, paylaşımcı bir hayatı tanımalıdır. GAD Terazi’ den gelip, KAD Koç’ giden ruh ise tam tersi kişisel özgürlüğünü tanımalı. Kendi başına yaşamanın ne olduğunu öğrenmeli. Hayatta kendi başının çaresine bakmayı öğrendikten sonra diğer insanlarla ortak hayatlar kurmalı.
GAD Boğa’ dan KAD Akrep’ e doğru yol almak oldukça sancılı olacaktır. Rahat, huzurlu, konforlu enkarnasyonlardan gelip krizlerin kucağına atlamak kolay olmasa gerek. Bir de Boğa’ nın tuttuğunu bırakmayan sabit enerjisi ile yüklüyse krizler kaçınılmazdır. Maddiyatı bırakıp Akrep’ in derinliklerine dalmaktır ruhun yolu. GAD Akrep’ ten gelip Boğa’ya gidiyorsa, kendisinin ve başkalarının sınırlarına saygı duyarak ilerlemeli, sabrı ve affetmeyi öğrenmelidir. Dünya nimetlerinden de bol bol faydalanıp şükretmeyi bilmeli elbette.
GAD İkizler’ den KAD Yay’ a giderken bilginin ışığını yaymaya gönüllü olmaktır çıkınımızdaki destek. Sezgilere güvenerek, boş konuşmadan, anlamsız dedikodularla vakit geçirmeden ve ticaret yapma yolunu seçmişse asla ama asla etik  olmayan yollara sapmadan ilerlemeli ruh. GAD Yay’ dan geliyorsa eğer biraz daha geniş ve çok yönlü bakabilmeyi öğrenmeli. Ön yargılarını ve sıkı sıkıya tutunduğu fikirlerini yeniden bir gözden geçirip hayata karışabilmeli.
GAD Yengeç’ ten KAD Oğlak’ a gidiş de pek kolay değildir. Yengeç’teki sıcacık aile hayatından, besleme güdüsünden, gelenekçilikten ve aşırı hoşgörü ortamlarından  arınıp sarp dağların çocuğu Oğlak gibi tek başına zirvelere tırmanmak sağlam bir irade ister. Yeri geldiğinde aile hayatından bile ödün vermek isteyebilir. KAD Oğlak kendi başına var olmayı, dik  durmayı  öğrenirken GAD Oğlak’ tan gelen, KAD Yengeç’ e giden  ruh ise tam tersine bir olmak, birlik olmak, bazen eğilmek, aile kurmak ister. Oğlak’ ın mesafeli, kuralcı, disiplinli yapısından kurtulup, kocaman bir aile olup ‘’ Bırak çocuk oynasın’’ diyebilmelidir hiç olmadık zamanlarda bile.
GAD Aslan’ dan KAD Kova’ ya gitmek ise, Aslan’ ın ihtişamlı hayat tarzını bırakıp sarayda bir uşak olmaya benzer. Kolay mıdır kralken uşak olmak? Kimse kolay olduğunu söylemedi ki. Aslan gibi kükreyerek topluma hizmet etmektir  KAD Kova’ nın görevi. Bunu yaparken de yanına, Aslan’ ın cesaretini ve özgüvenini alması yeterlidir. KAD Aslan ise, geçmişin herkese, her yere koşan adeta bir yara bandı gibi her şeyi sarıp sarmalayıp, çoğunlukla, kendisini hiçe sayarak yaşamış olan Kova ruhundan sıyrılıp ‘’bir dakika’’ demeli, ‘’bir dakika ben de varım, ben de buradayım, ben de ilgiyi hak ediyorum.’’
GAD Başak, KAD Balık yolculuğunda  planlar yapıp, dakikası dakikasına hayatını yönlendirmeye çalışırken anlaması gereken şey, öyle veya böyle ilahi planın devreye gireceğidir. Başağın disiplinini kaybetmeden akışa bırakmayı öğrenmelidir. GAD Balık ise biraz kontrolü ele alması gerektiğini bilecektir artık. İlk bozgunda hemen geri çekilmek yerine Başak’ ın çalışkanlığını ve hizmet anlayışını hayatına katarak ilerleyecektir yolunda.
Pusuladır Ay Düğümleri, yolu gösterir.
Doğru yolumuzda kararlılıkla ilerleyebilirsek ne mutlu.