27 Nisan 2021, Akrep Dolunay'ı...

Bu yazı Astrolog Ayşegül Bozdoğan tarafından yazılmıştır.
27 Nisan 2021 tarihinde saat 06:31’ de Akrep burcunda dolunayı yaşıyor olacağız.

Peki nedir dolunay?

Bitmesi gereken her ne var ise bitiren, yeni başlangıçlar için alan açan bir döngüdür aslında dolunaylar. Değişime direnen, mevcut konfor alanından çıkmak istemeyen, yeni başlangıçlar yapmak için korkan insanlar için evet belki de uzaktan ürkütücüdür fakat; değişime, dönüşüme, yeni başlangıçlara hevesli insanlar için aslında yeniye hazırlıktır dolunaylar..
Bu Dolunay Akrep burcunda gerçekleşecek ve karşı ev Boğa burcunda konumlanmış Uranüs’ ten karşıt açı alıyor olacak.

Ay Akrep burcunda iken, duygular derinleşir, görünmeyen bilinmeyen şeylere merak artar bu merak da gizli saklı şeyleri ortaya çıkarır, manipülatif davranışlar, karşıdaki kişiye veya olaya nüfuz etme dürtüsü ön plana çıkar ve kişi aşırı tutkulu, kontrolcü ve baskıcı olur.
Bu dolunayda Satürn’ ün Venüs-Merkür kavuşum açısı ile yaptığı kare açı etkilerini devam ettirirken ( bu açı kişiye sevilmiyorum, güzel değilim, değersizim ve konuşamıyorum, anlatamıyorum, anlaşılmıyorum hissi verir ) Ay- Uranüs karşıtlığı da ani duygu değişikliklerini, beklenmeyen atakları  ve dengesiz davranışları verdiği için ani ve beklenmeyen bitişler söz konusu olabilir. 

Kişisel olarak hangi konularda yetersiz ve değersiz hissettiysek ya da hissettirildiysek bırakma zamanı gelmiştir diye düşünüyorum…

Gelelim yükselenlere göre etkilerine:

Yükselen Koç: 8.evinizde bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Vergi, miras, sigorta, banka işleri ile alakalı bitiremediğiniz şeyleri bitirecek, sonuçlandıracaksınız. Kalabalıklar, topluluklar içinde bu dönem mutsuz hissedebilirsiniz.

Yükselen Boğa: Evlilik, ortaklıklar, ilişkiler konusunda ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. İlişkisi sağlam temellere dayananlar flörtlerini bitirip bir sonraki aşamaya geçebilir, ya da uzun ilişkilerde ani değişiklikler yaşanabilir. Kariyerde veya kişisel değerlerde bir takım yetersizlikler hissedilebilir.

Yükselen İkizler: Günlük iş hayatı, rutinler, sizin için çalışanlar, sağlık veya evcil hayvanlar konusunda bilinçaltınızdan gelen bir takım uyarılar ile ani başlangıçlar yapmak üzere hareket edebilirsiniz. Altıncı hisleriniz ile birtakım şeyler önünüze dökülebilir.

Yükselen Yengeç: Aşk, hobi, eğlence, flört, çocuklar veya yaratıcılık anlamında ani bir takım sonlar yaşayabilirsiniz.  Bir anda bir hobinizden vazgeçip bir diğerine geçebilir, aniden çocuğunuzun okulunu değiştirebilir ya da süregelen flörtünüzü sevgiliniz ilan edip tam tersi bir anda yol da verebilirsiniz.

Yükselen Aslan: İş ile ilgili, kariyer ile ilgili birtakım kararlar verip ev değişikliği, aileden ayrılma konuları gündeme gelebilir. Süregelen evlilik veya uzun süreli ilişki sebebiyle aile yanına dönüş veya ev değişikliği de olabilir. Aile içinde gerilimli günler yaşanabilir.

Yükselen Başak: Yakın çevre, arkadaşlar, akrabalar, kuzenler, kardeşler konusunda değişiklikler yaşayabilir,  bu dolunayda bu kişilere karşı sivri dilli ve öfkeli olabilir, tartışmalar ilişkilerde bitişlere sebep verebilir, uzak diyarlara gitme hissi yerleşebilir, günlük iş hayatında sorunlar ve iş hayatına bakış açısı ile ilgili yetersizlikler hissedilebilir. Sağlık konuları ile ilgili farkındalık geliştirmek bu dönemde oldukça önemli.

Yükselen Teraziler: Kendi paranız ve karşı ev konuları olan miras, prim, sigorta konularından beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde sürpriz gelen paralar olursa farklı konulara yatırım yapmanızda fayda var. Aşk konularında sevilmiyorum, takdir edilmiyorum hissi gibi bir takım egosal sorunlar yaşanabilir.

Yükselen Akrep: Hayatınızın geneli ile ilgili bir takım değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz, ancak Uranüs ve Satürn etkisi bu değişikliklerin pek de sağlıklı yapılmayacağını vurguluyor. Ay- Uranüs karesi size ani fevri hareketler yaptırmasın ve bu dönem aile içi yaşanan olayların hayatınızı veya ilişkinizi etkilemesine izin vermeyin.

Yükselen Yay: İş hayatı, günlük rutinler ile ilgili bilinçaltınız aydınlanacak, iş yerinde gizli saklı şeyler önünüze dökülecek olabilir. Bilinçaltınızda kendinizi yetersiz ve değersiz hissedebilirsiniz, bu duygunun geçici olduğunu bilmenizde fayda var.

Yükselen Oğlak: Arkadaşlar, mensup olunan gruplar, hayaller ile bir takım ani gelişmeler söz konusu. Arkadaşlardan birisi ile ya da kalabalık bir grup içinde aniden bir aşk hikayesine başlayabilir, ya da bir anda aşkınız için ait olduğunuz gruplardan kopabilirsiniz. Ayrıca para ile ilgili bir takım gecikmeler ya da kayıplar yaşanabilir.

Yükselen Kova: Kariyer evinizde bir takım ani değişiklikler söz konusu olabilir, aileden kaynaklı işte değişiklik veya aile içi meseleler sebebi ile ani yer değişikliği yaşayabilirsiniz. Bu dönem iş ile ilgili ya da aile ile ilgili kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz.

Yükselen Balık: Prensipler, hayata bakış açısı, akademik kariyer, uzak seyahatler, arkadaşlar, yakın çevre ile ilgili bazı ani gelişmeler yaşayabilirsiniz.  Bilinçaltı olarak birkaç gününüz karamsar geçebilir, arkadaşlar, komşular, yakın çevre ile ilgili birtakım gizli saklı bilgiler önünüze dökülebilir.

Yukarıdaki bilgiler genel hesaplamalar olup, önemli olan transit açıların kişisel doğum haritalarınızda hangi noktalara dokunduğudur…

Dolunayda yaşanan bitişlerin güzel başlangıçlara vesile olması dileklerimle…

Sevgiler,
Ayşegül Bozdoğan