Gezegenlerin enerjisini doğru kullanmak

Bu yazı Astrolog Elif Ezgi Balıkcı tarafından yazılmıştır.

Perşembe:"Jüpiter günü"

Mitolojide Zeus ile ilişkilendirilen Jüpiter Perşembe gününün yöneticisidir. Yani Perşembe günü Jüpiter'in etkisindedir.
Koyu lacivert, koyu mavi rengi sembolize eder. Jüpiter en büyük gezegen ve benefik (iyicil) olması sebebiyle güzel anlamlar taşır.
Jüpiter; El-Kebir (büyüklüğünde sınır olmayan) ve El-Rezzak (rızık veren-ihtiyacı karşılayan) esmasıyla eşleştirilmiştir.  Sembolizması gereği  bolluk, bereket, talih, zenginlik, iyimserlik, fırsatlar, uzak seyahatler, bilgelik, ilhamlar, yayılma-genişleme, yurtdışı ticaret, adalet, hukuk, merhamet, güven, esneklik ve fanatiklik  gibi temaları destekleyici özelliğiyle ön plana çıkar.
Perşembe günü gezegen enerjisi bakımından dua etmek, meditasyon, içsel konuşmalar ve kalple bağlantı, verim almak- büyütmek istediğiniz alanlarda yeni girişimler, alım-satım konuları ve finansal düzenlemeler, ticari görüşmeler, yardımlaşma konuları gibi alanlarda Jüpiter'in iyicil etkisini kullanabilirsiniz.
Jüpiter sizi olgunluğa taşıyan ve tabi asıl olarak bakış açınızın genişlemesi için çalışan bir gezegendir. Dolayısıyla hareketlerinizi belirlerken en önemli konunun denge olduğunu ve Jüpiter'in niyetlerinizi büyütüp, sınırlarınızı aşmanız için çalışırken getirdiği paylaşma ve aktarma sorumluluğunu da unutmayın.
Sevgiler,
Elif Ezgi