MERKÜR KOÇ ♈BURCUNDA

Bu yazı Astrolog Ayşegül Bozdoğan tarafından yazılmıştır.
MERKÜR KOÇ BURCUNDAsmiley

4 Nisan 2021- 20 Nisan 2021 tarihleri arasında Merkür’ ün Koç burcunda olması ile zihnimiz şenleniyor olacak.
Peki Merkür Koç burcunda iken ne olur ?
Zihnimiz hızlı çalışır, son derece girişken ve rekabetçi oluruz ve buna sabırsızlığımız eşlik eder.
Gölge yönüyle bu konum bize ani kararlar vermemizi, kaba olmamamızı, karşıt görüşlere açık olmamızı, fevri düşünüp ani kararlar almamızı tavsiye eder.
Merkür konumunu çalıştırmak istersek eğer, heves ve isteğimizi derinleşmek istediğimiz konulara yönlendirirsek fayda sağlayabiliriz diye düşünmekteyim.
Gelelim yükselenlerine göre etkilerineblush

Yükselen Koçlar: Bu dönem bol bol kendinizi anlatmak isteyeceksiniz. Aklınız, fikriniz “ Ben “ diyecek. Bencil olmamaya ya da bencilce davranmamaya özen göstermekte fayda var. Elbette biricik olan biziz ancak diğer tüm varlıkların da “biricik” olduğunu unutmamakta fayda var.

Yükselen Boğalar: Bilinçaltınız ile ilgili, gizli kalmış konular ile ilgili zihniniz meşgul olacak. Gizli düşmanlar ortaya çıkabilir ya da gizli kalmış şeyleri kurcalamak isteyebilirsiniz.

Yükselen İkizler: Topluluklar, dernekler, kalabalıklar, hayaller zihnin ön planında olacak. Sıradışı hayaller, sıradışı gruplar içinde olma isteği doğabilir.

Yükselen Yengeçler: Bu dönem aklınız fikriniz kariyer üzerine olacak. İşinizi, kariyerinizi, prestijinizi konuşuyor ve düşünüyor olacaksınız. Ayrıca baba, patron, yaşlı erkek figürler aklınızın bir köşesinde hep oluyor olacak.

Yükselen Aslanlar: Hayırdır? Pandemide 3.dalgadayız, nedir bu uzak diyarlara gitme isteği J Bir süre erteleyiniz benden tavsiye J  Yabancı dil öğrenmek, akademik kariyeri gözden geçirmek için sizin için uygun zamanlar. Aynı zamanda prensiplerinizi sorgulayacağınız, üzerinde duracağınız bir dönem.

Yükselen Başaklar: Bol Bol kredi, miras, sigorta, seks, gizli kalmış konular konuşacağınız ve düşüneceğiniz bir dönem. Aynı zamanda ilgi duyduğunuz konularda derinleşme ve kendi dönüşümünüz hakkında kafa yorabileceğiniz verimli bir dönem.

Yükselen Teraziler:  Birden bire evlilik kararı alabilir ya da evlenme isteği duyabilirsiniz. Ortaklı iş düşünenler bu dönemde aktif olmak isteyebilir. Ayrıca size karşı direkt düşmanlık sergileyen insanlarla fikir çatışmalarına girebilirsiniz.

Yükselen Akrepler: Bol Bol sağlık konuşacağınız, sağlığınıza önem vereceğiniz, günlük iş hayatınız veya rutinlerinizin önem kazanacağı bir dönemdesiniz. Bu dönemde evcil hayvanlara ilginiz artabilir hatta belki sahiplenmeyi bile arzulayabilirsiniz; ne güzel olur ( Benim için adını Venüs koyun )

Yükselen Yaylar:  Bol Bol flört etmek isteyecek, bol bol aşk konuşacaksınız. Çocuğu olanlar çocuğunu anlatacak, hüneri olanlar hünerini sergileyecek, göz önünde olmak isteyecek. Borsa ile ilgili olanlar bu yöne doğru kayacak zihnini bol bol bu konular ile meşgul edecek.

Yükselen Oğlaklar: Sizin için aile ön planda olacak. Sıkça ailenizi düşünecek görev ve sorumluluklarınızı yerine getirmek, yapılandırmak isteyeceksiniz. Ev, arsa, gayrimenkul alımı gündeminizde olabilir.  

Yükselen Kovalar: Bol bol konuşacak, iletişim kuracaksınız. Mesaj, ileti, çağrı trafiğinizin çok yoğun olacağı bir döneme hazır mısınız? Aynı zamanda kardeşleriniz, komşularınız, kuzenleriniz ve yakın çevreniz gündeminizde olacak bu konularak ağırlık vereceksiniz.

Yükselen Balıklar: Maddi manevi değerlerin uyumunu bol bol düşüneceksiniz. Kendi paramı nasıl kazanırım diye düşünürken bol bol para konuşacaksınız. Sizin için spiritüel veya okült konulardan para kazanmak konusunda uygun bir dönem olabilir.

Yukarıdaki yorumlar genel istatistikler olup, önemli olan transitlerin sizin haritalarınızda hangi noktalara dokunduğudur.
Unutulmamalıdır ki herkesin haritası kendine özeldir ve parmak izi gibidir…

Sevgilerimle,

Ayşegül Bozdoğan