10 Haziran 2021 Halkalı Güneş Tutulması

Bu yazı Astrolog Psikolog Hazal Şen tarafından yazılmıştır.
      Yılın ilk Güneş Tutulması 10 Haziran 2021'de, saat 13:52'de, 19 derece İkizler burcunda meydana gelecek. Herkesin doğum haritası esastır, fakat yüksek ihtimalli olarak önümüzdeki 6 ay boyunca yükselen burçlara göre etkileri şu şekilde olacaktır:

Yükselen Koç Burçları: Eğitim konuları gündeminizde olabilir. İşiniz için eğer düşünüyorsanız sosyal medyayı kullanmak, oradan girişimler yapmak için çok uygun bir dönem. Yazma çizme işleriniz varsa, dil öğrenmek istiyorsanız yine güzel bir dönem. Kardeşlerinizden, yakın çevrenizden çok güzel haberler alabilirsiniz. Akademik başarılar, eğitim vermek, seyahatler, ticaret gibi konularda birçok fırsat karşınıza çıkabilir.  Temmuz sonuna kadar biliçaltınızla ilgili konularda ve spiritüel konularda bir derinleşme yaşayabilirsiniz. Gizli düşmanlarınızdan korunacaksınızdır.


Yükselen Boğa Burçları: Kendi kazançlarınız, krediler, başkalarından gelen paralar gibi para konuları oldukça gündeminizde olacak. Harcamalarınıza dikkat etmenizde, riskli yatırımlar yaparken dikkatli olmanızda ve acil değilse kredi çekmemenizde ya da çekerken öncesinde gelir gider dengenizi ayarlamanızda fayda var. Bu süreçte mümkünse kimseye borç vermeyin, kimseden borç almayın. Öz değerinizin tekrar farkına varmak, bazı yatırım şekillerini araştırmak konularında şifalanmalarınız olacaktır. Bunu çözdüğünüzde ciddi kazançlar kazanabilirsiniz, fakat en başta bu konularda biraz zorlanmalar olabilir. Temmuz sonuna kadar arkadaşlarınızdan destek görebilirsiniz, bazı hayallerinize ulaşabilirsiniz.

Yükselen İkizler Burçları: Bu tutulmaya göre daha çok kendinize yönelmeniz, kendinizle ilgili bir değişim dönüşüm yaratmanız, bırakmanız gereken şeyleri bırakmanız, kendinizle ilgili radikal kararlar almanız için çok güzel bir dönem. Partneriniz ya da eşinizle bazı sorunlar yaşayabilirsiniz, eski sorunlar tekrar gün yüzüne çıkabilir. Açık düşmanlıklara, davalara karşı daha dikkatli olmalısınızdır. Temmuz sonuna kadar kariyer anlamında da güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Yengeç  Burçları: Ruhsal bir şifalanma dönemine girebilirsiniz. Psikoloji kitapları okumak, astroloji, yoga, meditasyon, kukai gibi konularla ilgilenmek konularında bu 6 ay çok güzel etkiler var. Bu alanlarda birçok şifalanma yaşayabilirsiniz. Tatiller, biraz insanlardan izole olmak size çok iyi gelecektir. Gündelik hayatta bazı aksamalar olabilir, sağlığınıza da daha çok özen göstermelisinizdir. Temmuz sonuna kadar doktor kontollerinizi hiç aksatmayın, bu dönem fiziksel ve ruhsal şifa dolu olacaktır.

Yükselen Aslan Burçları: Bu tutulmada sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, kariyerinizin getirileri, hayata dair umutlarınız ve hayalleriniz konularında yeni ve güzel gelişmeler olabilir. Toplum için yararlı bir derneğe üye olabilir, toplum yararına faydalı şeyler yapabilirsiniz. Yeni arkadaşlar hayatınıza girebilir. Maaş zamları, bir beklentinizin gerçekleşmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Temmuz sonuna kadar verdiğiniz borçlar geri dönebilir, miras nafaka gibi konularda çözümsüzlük varsa çözüm sağlanabilir.

Yükselen Başak Burçları: Kariyeriniz ve toplumsal statünüzle ilgili güzel bir döneme giriş yapıyorsunuz. Terfiler, yeni iş teklifleri, güzel bir işe başlama gibi konularda şanslısınız. Toplum önündeki konumunuzla da boşanma, evlenme, çocuk sahibi olma gibi konularda da bazı kararlar alabilirsiniz. Fakat bir yandan da bu alanlarda bir sorun varsa önce ayyuka çıkacaktır fakat çözülmek ve şifalanmak üzere. Ayrıca özellikle temmuz sonuna kadar bekarsanız ikili ilişkiler, flörtler konusunda da bazı şanslar mevcut olacaktır.

Yükselen Terazi Burçları: Gündeminizde bazı hukuksal konular, yurtdışı ve seyahat konuları, yabancılar, uzak akrabalar ve yüksek eğitim konuları olabilir. Yurtdışı menşeili bir işe başlamak, yurtdışı bağlantılı işlerde çalışmaya başlamak, yabancılarla iletişim konularında güzel bir dönem. Bu dönem sık sık seyahat de edebilirsiniz. Hukuksal konularda da önce bazı sorunlar daha görünür olabilir ama bir çözüm de gelebilir. Ayrıca temmuz sonuna kadar arkadaş çevreniz de genişleyebilir, arkadaşlarınızla keyifli bir dönem geçirebilirsiniz.

Yükselen Akrep Burçları: Miras, nafaka, borçlar gibi konularınız varsa önce gelmeleri biraz gecikebilir fakat sonrasında bu alanlarda daha şanslı olacağınızı söyleyebilirim. Krediler, yatırımlar ve bankacılıkla ilgili konularda da gündemleriniz olabilir. Bazı krizleri çözmeniz gerekebilir, ameliyat olmanız gerekiyorsa da mutlaka olmalısınızdır. Ayrıca temmuz sonuna kadar romantik bir dönem olabilir, çocuklarınız varsa onlardan güzel haberler alabilirsiniz.

Yükselen Yay Burçları: Bir ortaklık düşünüyorsanız tam zamanı. Evlilik, ortaklıklar gibi konular gündeminizde olabilir. Evlilik teklifi alabilirsiniz ya da evlenmeye karar verebilirsiniz. Her türlü imza, anlaşma, sözleşme için de Merkür retrosu ve gölgeli dönemi sonrası çok güzel bir dönem. Ayrıca temmuz sonuna kadar toprağa yatırım yapmak, ev almak, evinizde tadilat yapmak için de güzel bir dönem.

Yükselen Oğlak Burçları: Sağlığınızla ilgili bazı konular gündeminizde olacaktır. Bir sorun varsa yüksek ihtimalle şifalanmak üzere ayyuka çıkacaktır. Gündelik rutinleriniz ve iş hayatınızda da biraz yorulabilirsiniz, yoğunluk artacaktır ama karşılığını da göreceksinizdir. İş yerinizde bazı değişimler olabilir. Temmuz sonuna kadar kardeşler, yakın çevre ve akrabalardan güzel haberler alabilir, eğitim fırsatları da yakalayabilirsiniz. Size maddi manevi çok iyi gelecek bir eğitime başlamanız olasıdır.

Yükselen Kova Burçları: Aşk, romantizm ve flörtler konusunda çok güzel bir dönem olacaktır. Eğer bekarsanız yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz, bir ilişkiniz varsa romantik bir döneme girebilirsiniz ve ilişkiniz ciddiye gidebilir. Güzel haberler alabileceğiniz, hobilerinize ve yeteneklerinize yönelebileceğiniz bir dönem olabilir. Çocuklarınızla çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz ve onlardan güzel haberler alabilirsiniz. Kendinizi ortaya koyabileceğiniz bir dönem. Temmuz sonuna kadar da maddi gelirlerinizde gözle görülür bir artış olabilir, çok şanslı yatırımlar yapabilirsiniz.

Yükselen Balık Burçları: Eviniz, yuvanız konusunda yeni haberler, güzel gelişmeler, bazı sorunlar varsa çözüme kavuşturmak gibi enerjiler olabilir. Yeni bir ev sahibi olmak, toprakla ilgilenmek gibi konularda da şanslarınız olacaktır. En başta bazı sorunlar varsa ortaya çıkabilir ama özellikle yuvanız ve çekirdek ailenizle ayrıca aile büyükleriyle ilgili güzel dönüşümlerin olabileceği bir dönem. Temmuz sonuna kadar da şanslar, bereket ve iyimserlik sizinle olacak. Kendiniz ve amaçlarınızla ilgili güzel kararlar verebilir, güzel şeyler başlatabilirsiniz.