28 Mart Dolunay Burçlara Göre Etkileri

Bu yazı Astrolog Ayşegül Bozdoğan tarafından yazılmıştır.
28 Mart Terazi Dolunayı 

Dolunaylar bize tamamlanmaları ve bitişleri tasvir eder, çoğu zaman da tecrübe etmemize vesile olur…

Hangi evimizde ise o evin konuları ile ilgili bir takım farkındalıklar yaşar ve belki de sonlanmaları yaşarız. Unutulmamalıdır ki bazı süreçlerin başlaması için, bir takım şeylerin bitmesi ve tamamlanması gerekir…

Terazi burcunda gerçekleşecek dolunayda uzun süreli ilişkiler, evlilikler, hak ve adalet konuları, ortaklıklar, açık düşmanlıklar gündeme gelebilir. Karşı evde Koç burcunda ise Venüs ve Chiron, Güneş ile kavuşuyor olacak ve Ay ile tam karşıt olacaklar. Bu dönemde kadın figürler ile çatışma içinde olabilir,  ilişkilerimize ait şifalandıramadığımız,  çözemediğimiz ancak nihai sonuca erdirmek istediğimiz konular ön planda olabilir.

Gelelim diğer transitlere…
Ay & Satürn & Mars büyük üçgeni,, Apex Satürn ...
Bu açı bize dolunayda bir takım değişiklikler yaşarken, kalıcı bir takımlar adımlar atmamız ve duygusal anlamda tatmin yaşamamız konusunda destek verir.

Yükselenlere Göre Burç Yorumları:

Yükselen Koç: 7.&1. ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Kendiniz ile ilgili aldığınız bir takım kararlar, yaralar, belki güzellik anlayışınız, belki para anlayışınız ortaklıklar ve ilişkiler ile ilgili tamamlanmalar yaşatabilir. Karşıt Venüs açısı  gerilim halinde olduğunuz kadın figürler ile ilişkilerinizde çatışmalara yol açabilir.  Yakın çevreniz ile ilişkileriniz güçlenebilir, hayallerinizi gerçekleştirmek için kalıcı adımlar atabilirsiniz .

Yükselen Boğa :6.&12.ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Bilinçaltında yaşadığınız bir takım yaralar ve belki sevilmiyorum, istenmiyorum hissi ile iş hayatınızda farkındalıklar yaşayabilirsiniz.  Sizin için ön planda olan konular, günlük rutinleriniz, evcil hayvanlarınız ve özellikle sağlığınız olacak. Bu dönemde kariyer anlamında kalıcı adımlar atabilir, günlük iş hayatınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.

 Yükselen İkizler: 5.&11.ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız:  Hayallerinizi gözden geçirecek, aradığınız ilişki ya da yaşadığınız ilişki ile ilgili bir takım farkındalıklara varabileceksiniz.  Aynı zamanda çocuklar, eğlence ön planda olacak. Akademik kariyer, prensipler veya felsefe anlamında hayatınıza yön verecek kararlar alabilir, belki de bir seyahate çıkabilirsiniz..

Yükselen Yengeç:4.&10.ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Kariyer evinizde yaşanan bir takım gelişmeler ile taşınma, eşya değiştirme veya ailevi konularda değişiklikler yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz miras, prim gibi konularda hareketlenmeler olabilir, bilinçaltınızda kalıcı yapılanmalara gidebilirsiniz.

Yükselen Aslan: 3.&9.ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Akademik kariyer, prensipler, hukuk, adalet, sehayat konuları ile ilgili bir takım farkındalıklar yaşayabilir, yakın çevre, kardeşler, kuzenler, komşular ile ilgili değişikliklere gidebilirsiniz. Ortaklı işler ile ilgili veya evlilik ile ilgili bir düşünceniz var ise bu dönemde kalıcı adımlar atabilirsiniz.

Yükselen Başak: 2.&8.ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Başkalarının parası,  primler, ek ödemeler konusunda bir takım farkındalıklar yaşayacaksınız. Kendi paranızı kazanmak, maddi ve manevi değerler konusunda eşiğiniz yüksek olacak.  Günlük iş hayatınızda kariyer anlamında köklü değişiklikler yapabilir, kendi paranızı kazanmak konusunda kalıcı adımlar atabilirsiniz.

Yükselen Terazi: 1.&7.ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız. İlişkiler, ortaklıklar ya da açık düşmanlarınız ile yaşadığınız bir takım farklılıklar hayatınızın geneli ile ilgili değişikliklere yol açabilir.  Kendiniz ile ilgili , çevrenize karşı takındığınız tavırlar ile ilgili veya dışarıdan nasıl  göründüğünüze dair değişikliklere gidebilirsiniz.  Bu dönemde ayrıca aşk hayatınız ile ilgili kalıcı adımlar atabilirsiniz.

Yükselen Akrep :12.ev&6.ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Bu dolunay size kendinizi iş hayatınız, sağlığınız veya evcil hayvanlarınız konusunda depresif hissettirebilir. Bilinçaltınızda bu konular ile ilgili bir takım çözümlemelere gidebilirsiniz. İş hayatınızda kadınlar ile çatışmalardan uzak kalmaya özen göstermenizde fayda var. Bu dönemde ailenizden destek alabilirsiniz.

Yükselen Yay: 11.&5.ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Aşk hayatı, flörtler, çocuklar, borsa gibi konularda yaşadığınız farkındalıklar ve gelişmeler ile topluluklar önündeki duruşunuzda belki de hayallerinizde bir tamamlanma veya bitiş yaşayabilirsiniz. Yakın çevrenizden ya da topluluklar içinde tanıştığınız  birileri ile iş ortaklığı yapabilir, uzun süreli bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Yükselen Oğlak: 10.&4.ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Aileniz, genleriniz, kökleriniz, eviniz ile alakalı konularda kariyerde bir değişiklik yaşayabilirsiniz. Ailenizden bir kadın figürünün bunda etkisi olabilir. Kendi paranızı kazanmak konusunda adımlar atabilir, günlük iş hayatı ve kariyerinizi buna göre şekillendirebilirsiniz.

Yükselen Kova: 9.&3.ev hattında bir dolunay yaşayacaksınız. Akademik kariyer, hukuk, prensipler, inanışlar anlamında bir tamamlanma veya bitiş yaşayabilirsiniz, bunda yakın çevremizin de etkisi olacaktır. Ailenin de desteğiniz alarak hayatımızın geneli ile ilgili bir değişiklik yapabiliriz.

Yükselen Balık: 8.&2. Ev hattında bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Kendi paranızı kazanmak anlamında şifalandıramadığnız konular  ya da kendinizi yetersiz hissettiğiniz alanlarda vergi borcu, prim, ek ödemeler gündeme gelebilir. Maddi ve manevi anlamda değerlerinizi sorguladığınız, değişmek dönüşmek için tamamlamalar yaşayacağınız bir dolunay. Aileniz , kökleriniz ile ilgili bilinçaltınızda bir takım köklü, olumlu  yapılandırmalara gidebilirsiniz.

Yukarıdaki yorumlar tamamen genel hesaplamalar olup herkesin haritasının kendine özel olduğunu belirtmek isterim. Her açı kendine özeldir ve doğum haritalarımız parmak izimiz gibidir…
Önemli olan transitlerin kendi haritalarımızda hangi noktalara dokunduğudur…
Birgün herkesin kendi doğum haritasına hakim olması dileğiyle..

Sevgiler…

Ayşegül Bozdoğan

heartheart